Ndërlidhjet

Jemen: 12 të vrarë në protestaTrupat jemenite kanë hapur zjarr ndaj protestuesve në qytetin jugor të Taizit, duke shkaktuar vdekjen e 12 personave. Protestuesit kërkojnë rrëzimin e presidentit Ali Abdullah Saleh.

Kjo ishte dita e dytë me rradhë e përleshjeve të armatosura mes forcave të sigurisë dhe protestuesve në qytetin e Taizit.

Mbi 50 veta raportohet të jenë vrarë gjatë disa javë protestash në Jemen.
XS
SM
MD
LG