Ndërlidhjet

SHBA: Saleh të nisë transferimin e pushtetitShtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Al Kaida mund të përfitojë nga vakumi i pushtetit që ekziston në Jemen kurse presidenti Ali Abdullah Saleh duhet të fillojë transferimin e pushtetit.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Xhei Karnei, i bëri këto deklarata në kohën kur numri i të vrarëve në protesta ka shkuar në më shumë se 50 dhe numri i të plagosurve disa qindra.
XS
SM
MD
LG