Ndërlidhjet

Siria mbyll kazinot dhe heq ndalesën e ferexhesë për mësuesetAutoritetet e Sirisë e kanë hequr ndalesën e ferexhesë për mësueset dhe kanë urdhëruar mbylljen e kazinove.

Vendimet e sotme synojnë t'i kënaqin konservatorët e fesë në vendin me shumicë sunite.
Muajin e kaluar, protestat që shpërthyen në Dara dhe u përhapën në qytetet tjera, përfshirë portin Latakia, e sfiduan sundimin 11 vjeçar të presidentit Bashar Asad.

Zyrtarët sirianë janë përpjekur t'i portretizojnë protestat si "projekt për të qëndisur përplasje sektare".
XS
SM
MD
LG