Ndërlidhjet

Perandori japonez viziton viktimat e tërmetitPerandori japonez zhvilloi vizitën e parë në zonën e goditur nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit, e cila aktualisht rezulton me shkallë të lartë radioaktiviteti.

Perandori dhe bashkëshortja e tij vizituan dy qendra kolektive strehimi në qytetin Asahi. Rreth 140 mijë njerëz jetojnë në strehimore pasi kanë mbetur të pastrehë nga fatkeqësitë e fundit natyrore.
XS
SM
MD
LG