Ndërlidhjet

G20 diskuton parandalimin e krizave ekonomikeMinistrat e Financave të grupit G20 takohen sot në Uashington për t'i diskutuar rreziqet e rimëkëmnbjes ekonomike globale dhe mënyrat për parandalimin e krizave ekonomike në të ardhmen.

Zyrtarët e G20-ës pritet të shpalosin një plan për një ekonomi botërore më të qëndrueshme ndaj lëkundjeve që i kanë goditur tregjet në dy dekadat e kaluara.
XS
SM
MD
LG