Ndërlidhjet

SHBA: Obama premton ripërtritje të ekonomisë


Presidenti Barak Obama, në një paraqitje të mbrëmshme në selinë e rrjetit Facebook, në Palo Alto të Kalifornisë, i ka shpjeguar planet e tij për reduktimin e deficiteit të buxhetit prej 1400 miliradë dollarëve, nëpërmjet shkurtimeve të shpenzimit dhe taksat e larta ndaj të pasurve.

Ai ka premtuar ripërtritje të ekonomisë në Shtetet e Bashkuara.

Zyrtarët e Partisë Demokratike të presidentit Obama, kanë pranuar se lidhja me votuesit nëpërmjet Facebook-ut dhe faqeve të tjera në Internet, do të jetë e rëndësishme për Obamën, në përpjekje për të fituar në rizgjedhje në vitin 2012.
XS
SM
MD
LG