Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica i ka kërkuar sekretarit të ri të Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon, që ta mbrojë integritetin territorial të Serbisë dhe të sigurojë që Kosovës nuk do t'i jepet pavarësia.
"Duhet të bëhet e qartë se është i papranueshëm dhe i pamundur ndryshimi i kufinjve ndërkombtarë të Serbisë kundër vullnetit të saj, dhe krijimi i një shteti tjetër shqiptar në 15 % të territorit të Serbisë", thuhet në komunikatën e kabinetit të Koshtunicës.
XS
SM
MD
LG