Ndërlidhjet

RABAT


Zyrtarë të Marokut njoftuan se kanë shpërbërë një rrjet radikal islamik që ka specializuar dhe më pas ka rekrutuar vullnetarë për të luftuar në Irak.
Autoritetet e rendit thanë se kanë arrestuar 62 veta, ndërsa sipas tyre, ky rrjet ka lidhje me grupe terroriste ndërkombtare, përfshi edhe Al-Kaidën.
XS
SM
MD
LG