Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush nominoi sot drejtorin e shërbimeve të zbulimit dhe kundërzbulimit, John Negroponte, në postin e zëvendës Sekretarit të Shtetit.
Ndërkohë në postin e Negropontes ka nominuar admiralin amerikan në pension, Michael McConell.
Këto nominime duhet të konfirmohen në Senatin e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG