Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy fëmijë të moshës 2 dhe 5 vjeç kanë humbur jetën nga zjarri që ka shpërthyer mbrëmë në shtëpinë dykatëshe të familjes Cvijoviç, në fshatin Uglare afër Prishtinës.
"Nëna e tyre dhe fëmija i tretë, 4-vjeçar, të cilët në atë kohë ndodheshin në shtëpi, kanë shpëtuar pa pasoja", ka thënë zëdhënësi i SHPK, Veton Elshani.
"Ne dyshojmë se zjarri ka qenë aksidental. Fëmijët kanë luajtur me letra dhe shkrepsa, dhe kjo mund të ketë shkaktuar zjarrin", ka thënë Elshani, për të shtuar se hetimet po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG