Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush dhe kreu i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso thanë se ka qenë urgjente që dy partnerët më të mëdhenjë tregtarë t'i zgjidhin dallimet të cilat e kanë bllokuar marrëveshjen për tregëti globale.
"Diskutuam për rëndësinë e zgjidhjes së dallimeve mes Evropës dhe Shteteve të Bashkuara", ka thënë Bush pas takimit me Barroson në Uashington.
XS
SM
MD
LG