Ndërlidhjet

MADRID


Dy pjesëtarët ë dyshuar të grupit seperatist bask ETA janë kapur në Francën jugore gjatë një operacioni të përbashkët të policive franceze dhe spanjole, 10 ditë pas shpërthimit në aeroportin e Madridit.
Dy veta e humbën jetën nga shpërthimi më 30 dhjetor, për të cilin përgjegjësinë e mori ETA.
XS
SM
MD
LG