Ndërlidhjet

MINSK


Presidenca e Bjellorusisë njoftoi se është arritur kompromis me Rusinë për zgjidhjen e problemit të furnizimit me naftë.
Kompromisi është arritur pas një bisede telefonike ndërmjet presidentit të Bjellorusisë Aleksander Lukashenka dhe homologut të tij rus Vladimir Putin. Pritet që kryeministrat e të dyja vendeve të punojnë për t'i konkretizuar propozimet, të cilat do t'i japin fund problemeve të furnzimit me naftë për disa vende të Evropës.
XS
SM
MD
LG