Ndërlidhjet

BAGDAD


Televizioni shtetëror i Iraku raportoi se trupat amerikane kanë bastisur konsullatën e Iranit, në qytetin verior Arbil dhe kanë arrestuar disa zyrtarë iranianë. Agjencia iraniane IRNA e konfirmoi këtë ndërhyrje, duke raportuar se trupat e Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar pesë zyrtarë iranianë dhe kanë konfiskuar dokumente dhe pajisje.
XS
SM
MD
LG