Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shtetet e Bashkuara do të propozojnë edhe dy javë negociata shtesë pasi i dërguari i posaçëm i KB Marti Ahtisaarin ta paraqesë propozimin e tij për statusin e Kosovës, tha përfaqësuesi i Grupit Ndërkombëtar të Krizave në Bruksel, Alex Anderson.
Sipas tij, qëndrimi i amerikanëve dhe i të tjerëve brenda Grupit të Kontaktit, është që me propozimin për statusin e Kosovës të mos shkohet në Këshillin e Sigurimit përderisa të arrihet një qëndrim i përbashkët me Rusinë.
XS
SM
MD
LG