Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarë afganë njoftuan se 30 luftëtarë talibanë janë vrarë dhe 20 janë plagosur gjatë një operacioni ushtarak në Afganistanin Jugor. Ushtria britanike ndërkaq njoftoi për një ushtar të saj të vrarë në luftimet me kryengritësit që filluan dje në rajonin e provincës Helmand.
XS
SM
MD
LG