Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, do të takohet nesër në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer dhe përfaqësuesin e lartë të BE për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Havier Solana.
Sejdiu e fillon vizitën në Bruksel me ftesë të kreut të NATO-s, me të cilin pritet të bisedojë për nevojën e pranisë ushtarake në Kosovë edhe në të ardhmen.
Ndërkaq me Havier Solanën është paralajmëruar të bisedohet për procesin e aktual politik dhe rolin që BE-ja do të ketë në Kosovë pas zgjidhjes së statusit.
XS
SM
MD
LG