Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush tha se do t'i shtyj përpara planet për dërgimin e më shumë trupave në Irak, pavarësisht kundërshtimeve nga Kongresi.
"Unë e kam marrë vendimin tim, dhe ne do të shkojmë përpara", i tha Bush televizionit amerikan.
Senatori demokrat Barack Obama tha se ligjvënësit po i shikojnë mënyrat për ta frenuar Bushin, ndërsa nënpresidenti Dick Cheney tha se Demokratët kanë bërë kritika pa ofruar alternativa të besueshme.
XS
SM
MD
LG