Ndërlidhjet

BASRA


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates është takuar sot në Basra të Irakut me komandantët amerikanë dhe britanikë. Vizita e tij në Irak bëhet pas publikimit të strategjisë së re amerikane për Irakun. Është kjo vizita e dytë e sekretarit Gates në Irak që nga marrja e detyrës në dhjetor.
XS
SM
MD
LG