Ndërlidhjet

BERLIN/PRAGË


Stuhia e fuqishme ka vazhduar sot të godas Evropën Lindore me erëra që kanë arritur shpejtsinë deri në 200 kilometra në orë, si pasojë e së cilës kanë vdekur 39 persona.
Viktima e fundit ka vdekur sot në Çeki.
Miliona njerëz në Poloni, Çeki, Rumani dhe Sllovaki kanë mbetur pa energji elektrike. Ndërsa llogaritet se janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale. Vetëm në Gjermani dëmet llogaritet të kapin vlerën prej më shumë se 1 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG