Ndërlidhjet

PRAGË


Kosova do të jetë temë qendrore e takimit në Moskë ndërmjet kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit rus Vladimir Putin, shkruan Financial Times. Gazeta britanike pohon se Merkel do të kërkojë nga Rusia të mos pengojë procesin për statusin final të Kosovës.
Ndërkohë, agjencia Associated Press pohon se Uashingtoni angazhohet për një zgjidhje të shpejtë, e cila do të çojë në pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG