Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në Serbi po mbahen zgjedhjet e para të përgjithshme që prej se vitin e kaluar Serbia dhe Mali i Zi u ndanë. Vendvotimet janë hapur në orën 7 të mëngjesit ndërsa mbyllen në orën 20. Anketimet parazgjedhore kanë treguar për një garë shumë të ngushtë midis partisë Radikale Serbe dhe asaj pro-perendimore të presidentit Boris Tadiq. Votimet po mbahen edhe në disa pjesë të Kosovës, të banuara me serbë.
XS
SM
MD
LG