Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 75 veta kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 janë plagosur nga dy shpërthime të fuqishme gati në të njejtën që goditën sot tregun në qendër të Bagdadit.
Sipas policisë, bomba e parë ishte vënë në një çantë në tregun përplot me njerëz, ndërsa e dyta, makinë bombë.
XS
SM
MD
LG