Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 87 veta njoftohet se janë vrarë dhe disa janë plagosur në sulme të ndryshme gjatë ditës në Bagdad. Vetëm në një incident janë vrarë 75 veta dhe më shumë se 150 janë plagosur pas dy shpërthimeve të fuqishme në tregun më të frekuentuar të Bagdadit. Ndërsa së paku 12 janë vrarë në një sulm tjetër me bombë në veri lindje të Bagdadit. Kryeministri Nuri al-Maliki fajësoi për këto sulme, siç i quajti ai, koalicionin e terroristëve dhe mbështetësit e ish liderit irakian Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG