Ndërlidhjet

DAVOS


Liderë të politikës dhe biznesit sot e vazhdojnë takimin në Davos të Zvicrës me diskutime politike, ku në krye të agjendës janë Iraku dhe Lindja e Mesme.
Në ditën e dytë, pjesëmarrësve do t'u drejtohen dy nënpresidentët dhe zëvendës kryeministri irakian.
Në forum do të flasë edhe presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas, i cili anash samitit pritet të takohet me ministren e Jashtme të Izraelit, Tzipi Livni.
XS
SM
MD
LG