Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 15 veta kanë vdekur dhe më shumë se 30 janë plagosur në dy sulme me bomba në Bagdad.
Shpërthimet e sotme i kanë goditur pjesët e qytetit të banuara kryesisht me shiitë.
Ndërkohë, ushtria amerikane tha se ka shkatërruar një pozicion të militantëve në krahinën Diyala, në veri të Bagdadit, me ç'rast janë vrarë 14 militantë.
XS
SM
MD
LG