Ndërlidhjet

AHMEDABAD


Zyrtarët e Indisë thanë se ekipet e shpëtimit i kanë ndërprerë kërkimet për të mbijetuarit nga kollapsi i pullazit të një shkolle në shtetin perëndimor Gujarat.
Në fatkeqësinë që ndodhi të premten, e kanë humbur jetën 11 vajza, ndërkohë që në shkollë ndodheshin rreth 150 vajza tjera dhe 20 mësues.
XS
SM
MD
LG