Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhjetëra mijëra njerëz kanë marrë pjesë në demonstrata në Uashington për të kërkuar tërheqjen e trupave të Shteteve të Bashkuara nga Iraku. Duke brohoritur "sillni në shtëpi trupat tona" demonstrantët kanë kritikuar administratën e presidentit Bush për politikat e saj në Irak dhe kanë ftuar Kongresin që ti ndërprejë fondet për luftë. Në këtë protestë merrin pjesë aktivistë kundër luftës, familjet e ushtarëve dhe të veteranëve të luftës dhe personalitetet e njohura bnga bota e shou – biznesit, siç janë Jane Fonda dhe Sean Penn.
XS
SM
MD
LG