Ndërlidhjet

VJENË


Zëdhënësi i UNOSEK-ut, Remi Dulo nuk ka dashur ta komentoj vendimin e kryeminsitrit të Serbisë, Vojisllav Koshtunica se nuk do të takohet me të dërguarin e Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahstisaari. "Nuk kemi koment për këtë çështje. Planifikojmë që më 2 shkurt të shkojmë në Beograd dhe në Prishtinë, që palëve t'ju paraqesim planin", i tha radios Evropa e Lirë, zëdhënësi Remi Durlo. "Çdo herë kemi paralajmëruar se pa shtyrje do të shkojmë në Serbi pas zgjedhjeve. Nuk kemi përmendur se duhet të ekzistoj qeveria e re", tha zoti Durlo. Kjo deklaratë u bë duke iu referuar lajmeve në disa media të Beogradit se kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunca, më 2 shkurt, nuk do të takohet me zotin Ahtisaari për shkak se kjo nuk është në mandatin e qeverisë së tij.
XS
SM
MD
LG