Ndërlidhjet

KAIRO


Presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas tha sot se sulmi vetëvrasës dje në Eilat të Izraelit nuk do të ndikoj në arritjen e paqes ndërmjet palestinezëve dhe izraelitëve në Rripin e Gazës.
- Pozicioni im lidhur me këtë operacion është se unë nuk e pranoj atë, e refuzoj dhe e dënoj atë. Nuk ishte nevoja për të dhe neve nuk na sjellë asnjë të mirë, tha zoti Abbas, gjatë qëndimrit të tij në Kairo.
XS
SM
MD
LG