Ndërlidhjet

ZAGREB


Një shtetas i Bosnjës dhe 16 imigrantë ilegalë shqiptarë janë arrestuar në Kroaci, ka njoftuar sot policia. Personi 51 vjeçari është arrestuar pasi policia i kishte gjetur imigrantët në apartamentin e tij në Zagreb. Është thënë se imigrantët, të moshës ndërmjet 16 dhe 36 vjeçare, planifikonin të arrinin në portin italian, Gjenovë. Agjencitë e lajmeve raportojnë se Kroacia shtrihet në të ashtuquajturën "rrugë ballkanike" që shfrytëzohet nga bandat e krimit të organizuar për të kontrabanduar drogë dhe njerëz në Evropën perëndimore.
XS
SM
MD
LG