Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë kanë vdekur nga plagët e marra gjatë luftimeve në krahinën perendimore Anbar.
Në zhvillime të tjera së paku 6 veta janë plagosur nga shpërthimi i një automobili bombë pranë një postblloku të ushtrisë irakiane në veri të Bagdadit.
Ndërkohë, në raportin e fundit të qeverisë amerikane thuhet se përpjekjet për rindërtimin e Irakut janë penguar nga dhuna, korrupsioni dhe burokracia.
Auditimi ka nxjerrë në pah një pamje të zymtë të kaosit, korrupsionit, keqpërdorimit të dhjetëra miliona dollarëve, dhe rritjen e papunësisë.
XS
SM
MD
LG