Ndërlidhjet

VJENË


Përfaqësuesi special i OKB-së për statusin e Kosovës Martti Ahtisaari do të bisedoj paraditen e së premtës me presidentin e Serbisë Boris Tadiç.
"Ahtisaari fillimisht shkon në Beograd. Shpresojmë se do t'a pranojë në takim presidenti Tadiç, pas takimit do të mbajë konferencë me gazetarë dhe më pas niset për në Prishtinë", ka thënë zëdhënësi i Ahtisaarit Remi Durlo.
Edhe nga kabineti i presidentit serb është konfirmuar se Boris Tadiç do të takohet me Martti Ahtisaarin më 2 shkurt në Beograd.
Ndërkohë lideri i Listës Serbe për Kosovën, Oliver Ivanoviç ka thënë se do të takohet me kryenegociatorin Ahtisaari të premtën në Prishtinë.
Nga ana tjetër kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica ka thënë më herët se nuk do të takohet me Ahtisaarin, pasi kjo nuk është në mandatin e Qeverisë që ai e drejton.
XS
SM
MD
LG