Ndërlidhjet

PRISHTINË


Propozimin për statusin e Kosovës, i dërguari i Kombeve të Bashkuara Martti Ahtisaari, do ta prezantojë nesër fillimisht në Beograd dhe pastaj në Prishtinë.
"Me ditën e nesërme fillon periudha e komenteve dhe reagimeve të të dyja palëve", ka thënë për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Ahtisaarit, Remi Dourlot. Ai ka sqaruar se gjatë kësaj periudhe, ish presidenti finlandez, nuk do të lejojë vonesa artificiale.
"Gjithë periudha e angazhimit të ndërsjellë, përfshirë dhe çështjen e raundit të mundshëm të diskutimeve të të dyja palëve, nëse ato duan, do të marrin një pjesë të madhe të muajit shkurt", ka thënë Dourlot.
XS
SM
MD
LG