Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Përkundër armëpushimit të shpallur, në qytetin e Gazës edhe sot ka pasur të shtëna sporadike ndërmjet grupimeve rivale palestineze Hamas dhe Fatah. Në lutimet ndërmjet Hamasit, që kryeson qeverinë dhe Fatahut, lëvizje që udhëhiqet nga presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, gjatë pesë ditëve të kaluara, janë vrarë 28 palestinezë. Sot, nga plagët e marra të premten kanë vdekur dy pjesëtarë të gardës presidenciale të zotit Abas.
XS
SM
MD
LG