Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 37 vetë janë vrarë nga sulmet me bomba dhe nga të shtënat sot në Bagdad, ndërsa në pjesë të tjera të Irakut është raportuar për 7 vetë të vrarë. Sot në kryeqytetin e Irakut u gjetën edhe 33 trupa të pajetë. Njëherësh, ushtria e Shteteve të Bashkuara sot ka shpallur se katër helikopterë amerikanë, që u rrëzuan gjatë dy javëve të fundit në Irak ishin goditur nga kryengritësit, me ç'rast u vranë së paku 20 persona.
XS
SM
MD
LG