Ndërlidhjet

PRISHTINË


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana ka filluar takimin me Ekipin Negociator të Kosovës. Temë bisede është plani i Martti Ahtisaarit për statusin e Kosovës. Pas këtij takimi, pritet që zoti Solana do të bisedoj me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës. Më vonë gjatë ditës, ai do të udhëtoj për në Beograd.
XS
SM
MD
LG