Ndërlidhjet

VJENË


Ministrat e Jashtëm të Austrisë dhe Suedisë u kanë bërë thirrje liderëve të Serbisë dhe Kosovës që të shkojnë në Vjenë dhe të shfaqin frymë mirëkuptimi ndaj planit të Martti Ahtisaarit.
Ministri i Jashtëm i Suedisë Carl Bildt dhe homologia e tij austriake Ursula Plasnik i bënë këto komente sot pas një takimi në Vjenë.
XS
SM
MD
LG