Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia llogaritë në të drejtën e vetos së Rusisë dhe Kinës në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për ta bllokuar pavarësinë e Kosovës, u ka thënë mediave të Beogradit, anëtari i Ekipit të Serbisë për negociata, Leon Kojen. "Nuk do të ketë" rezolutë të re të Kombeve të Bashkuara për Kosovën pa pëlqimin e Rusisë dhe Kinës, ka thënë zoti Koen. Agjencia AP mëtutje informon se plani i Martti Ahtisaarit parasheh shtetësi të mbikqyrur ndërkombëtarisht për Kosovën.
XS
SM
MD
LG