Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se kleriku radikal shiit Moqtada al-Sadr është larguar nga Iraku dhe ka shkuar në Iran.
Gjenerali William Caldwell u tha gazetarëve në Bagdad se "të gjitha indicjet janë" se al-Sadr e ka lëshuar Irakun në janar dhe tash ndodhet në Iran.
Më herët, katër bashkëpunëtorë të al-Sadr i hodhën poshtë pohimet e mediave amerikane se kleriku është larguar që t'i shmanget ofenzivës kundër militantëve.
XS
SM
MD
LG