Ndërlidhjet

BUKURESHT


Presidenti i Greqisë Karolos Papulas ka vlerësuar se çështja Kosovës është një "problem i madh", për të shtuar se zgjidhja për statusin e saj duhet të gjindet "konform respektimit të të drejtave të njeriut dhe të drejtës ndërkombëtare".
Papulas ka thënë se zgjidhjen "duhet ta pranojnë të dyja palët, pavarësisht kohës që ajo mund të zgjatë".
Papulas i ka bërë këto komente pas takimit me presidentin e Rumanisë Basescu.
XS
SM
MD
LG