Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku është shprejur sot i bindur se procesi i statusit do të përmbyllet me sukse. "Ky proces ka filluar për të pasur sukses dhe nuk do të dështojë", tha z Çeku.
Ndërkaq Ekipi i Unitetit të Kosovës njoftoi se nuk pret që të arrihet asnjë pajtim në asnjë nga çështjet e shtruara me delegacionin e Serbisë lidhur me statusin e Kosovës në konsultimet e parapara në Vjenë, javën e ardhshme.
Është thënë se Ekipi Negociator i Kosovës nuk do të përkrahë asnjë form të ri-negociimit për pakon e Martti Ahtisaarit.
XS
SM
MD
LG