Ndërlidhjet

TEHERAN


Lideri suprem iranian Ajatollah Ali Khamenei ka thënë se përpjekjet e Shteteve të Bashkuara në rajon nuk do të kenë sukses. Këto komente ai i bëri sot në Teheran gjatë takimit me presidentin e Sirisë, Bashar al-Assad. Ky takim dyditësh, që përfundoi sot, ishte i fokusuar në Irak, në Liban dhe në çështjen palestineze.
XS
SM
MD
LG