Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice tha se udhëheqësitë palestinezë dhe izraelitë kanë përsëritur angazhimin për zgjidhjen me dy shete për krizën në Lindjen e Mesme.
Pas takimit me kryeminsitrin izraelit Olmert dhe presidentin e Autoritet Palestinez Abbas, Rice tha:
"Të tre përsëritëm mbështetjen tonë për zgjidhjen me dy shtete, ashtu siç ramë dakord se shteti palestinez nuk mund të lindë nga dhuna dhe terrori."
XS
SM
MD
LG