Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjatë udhëtimit në Bruksel, Berlin dhe Moskë, këtë javë, këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Stephen Hedley do të takohet me zyrtarë të NATO-s, të BE-së dhe të Rusisë. Zëdhënësi Gordon Johndroe tha se gjatë këtyre takimeve do të diskutohet për "Afganistanin, Libanin, Kosovën, për çështjet e tjera në Lindjen e Mesme dhe për tema të tjera". Pritet që Stephen Hedley, këshilltar për siguri kombëtare i presidentit Bush, në Bruksel do të arrijë sot.
XS
SM
MD
LG