Ndërlidhjet

BRUKSEL


Këshilltari për siguri kombëtare i presidentit George Bush, Stephen Hadley ka diskutuar sot në Bruksel me zyrtarët e NATO-s dhe Bashkimit Evropian edhe për Kosovën. Procesi i përcaktimit të statusit të Kosovës dhe rolet e NATO-s dhe BE-së pas vendosjes së statusit kanë qenë në qendër të bisedimeve të sotme.
Hadley me zyrtarët në Bruksel ka biseduar edhe për situatën në Afganistan.
XS
SM
MD
LG