Ndërlidhjet

LONDËR


Një person e humbi jetën dhe tetë u lënduan rëndë kur një tren i shpejtë udhëtarësh ka dalur nga binarët në Anglinë veriperëndimore. Ekipet e shpëtimit thanë se të gjithë 180 udhëtarët janë nxjerrë nga treni.
Nuk është e qartë çfarë e ka shkaktuar aksidentin e trenit, i cili po udhëtonte nga Londra në Glasgou.
XS
SM
MD
LG