Ndërlidhjet

BEOGRAD


Delegacione nga Rusia dhe India e kanë vizituar varrin e ish presidentit të Serbisë Sllobodan Millosheviq për t'i bërë homazhe të akuzuarit për krime lufte.
Leonid Ivashov, ish shef i shtabit të përgjithshëm të armatës, i cili e kryesoi delegacionin rus, e quajti Millosheviqin "një sllav i madh dhe luftëtar i madh".
"Ai i përkushtoi jetën e tij mirëqenies së popullit serb", tha Ivashov mbi varrin e Millosheviqit në vendlindjen e tij në Pozharevc.
Delegacionet e Duma-s ruse dhe partisë opozitare të Indisë e vizituan Serbinë me ftesë të Partisë Radikale.
XS
SM
MD
LG