Ndërlidhjet

TEHERAN


Një komandant i Gardës Revolucionare të Iranit është vrarë, pas rrëzimit të helikopterit ushtarak në afërsi të kufirit të Iranit me Turqinë dhe Irakun, ndërkohë nuk bëhet e ditur asgjë për fatin e 8 ushtarëve tjerë që gjendeshin në bord.
Një grup i kurdëve të Iranit e ka marr përgjegjësinë për sulmin ndaj helikopterit duke thënë se 8 ushtarët që gjendeshin në të janë vrarë ndërsa një është rrëmbyer.
XS
SM
MD
LG