Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Gjeorgjisë Mikhail Saakashvilli i hodhi poshtë krahasimet që Rusia u bën përpjekjeve të Kosovës për pavarësi dhe fatit të dy rajoneve që kërkojnë shkëputjen nga Gjeorgjia.
"Mendoj se paralelet që janë tërhequr nga disa njerëz në skenën ndërkombëtare, disa herë janë të bazuara në injorancën, dhe disa herë në faktin se ata kanë qëllime të ngushta politike", tha Saakashvilli pas takimit me shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana, i cili i ka dhënë mbështetje integritetit territorial të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG